Selection

Selection for Weekend of 14th September 2019

Picked and cannot play? You NEED to cry off – certainly let your captain know, but the priority is to let the named cry off officer for the week know – he is the one that will coordinate players moving up the teams to cover your absence!

This week the cry off officer is: Please contact Duncan Anderson – 07890 950314

1st Team

Opposition: Old Stationers – League
Venue: The AP Racecourse, N22 7AX
Meet: 12.30pm @ ground/ 2pm kickoff
Contact: Tim Banks 07463 633484
1 Patrick Dickinson
2 Matt Browes
3 Elliot Brough
4 Mike Graves
5 Tim Banks (c)
6 Dillon Boyake
7 Jed Wood
8 Eduardo Bassetti
9 Hassan Ali Khan
10 Slava Stotyka
11 Harrison Cass
12 Luke Karavias
13 Dan Hawke
14  
AI £10 Match Fee

 

2nd Team

Opposition: Old Garchonians – League
Venue: Enfield College, The Rise, Enfield, EN3 7GB
Meet: 12.30pm meet, 2pm kick off
Contact: Keith 07533 451782
1 Harry Wilkinson
2 Ziggy Harris
3 Richie Hancock
4 Alex Taylor
5 Jack Oldham
6 Marek Las
7 Steve Korek
8 Ardit Korbi
9 Jason Ashenden
10 Sean Bligh
11 Dan Snell
12 Neil O’Callaghan
13 Josh Cooper
14  
AI £10 Match Fee

3rd Team

Opposition: Polytechnic 4s – League
Venue: University of Westminster Sports Ground, Cavendish Road, Chiswick, W4 3UH
Meet: 12.30pm @ ground / 2pm kickoff
Contact:  Allain Alexis 07824 513867
1 Matt Kelly
2 Ben Francis
3 Andy Smith
4 Les Manu
5 Allain Alexis (C)
6 Charlie Smith
7 Frank Carver
8 Randal Boyle
9 Ryan Covey
10 Alex Wray
11 John Hogg
12 Ronnie Adjekwei
13  
14  
AI £10 Match Fee

4th Team

Opposition: Broomfield Res. – League
Venue: Hazelwood Sports Ground, Madeira Road, N13 5ST
Meet: 12.30pm meet, 2pm kick off
Contact:  Nye Jones 07976 202669
1 Jonathan Banks
2 Pat McGlogan
3 Matt Dodimead
4 Alex Hudson (c)
5 Arthur Shearlaw
6 Sergey Kravchuk
7 Jon Johnson
8 Joe Atkinson
9 Matt Rodo
10 Liam Johnson
11 Tom Parker
12 Theo Weir
13 Marc Sigot
14  
AI £10 Match Fee

5th Team

Opposition: Southgate Olympic 4s – AFA Senior Novets
Venue: The AP Racecourse, N22 7AX
Meet: 12.30pm @ ground / 2pm kickoff
Contact: Graham Martin 07775 628431
1
2 Arthur Whitehead
3 Aaron Ciccao
4 Lukas Brown
5 Tom Jones
6 Scott Reidy-Martin
7 Finlay Martin
8 Louis Hamilton
9 Ollie Wellington
10 Emile Hohmann
11 Ahret Tunc
12
13
14
AI  £10 Match Fee

6th Team

Opposition: Norsemen 4s – League
Venue: Edmonton Sports & Social Club, Church Street, Edmonton, N9 9HL
Meet: 12.30pm @ ground / 2pm kickoff
Contact:  Dayne Gomez 07956 445639
1  
2 Ed Gurton
3 Ben Carter
4 Ben McInerney
5 Ben Kalfayan
6 Ollie Miller
7 Will Watson
8 Alex James
9 Luke Mason
10 Dayne Gomez (C)
11 Ricky Norton
12 Sam Taylor
13 Ben Fallon
14 Matt Walsh
AI £10 Match Fee

7th Team

Opposition: Crouch End Vampires 4s – League
Venue: Muswell Hill Sports Ground, Coppetts Road, N10 1JP
Meet: 12.30pm @ ground / 2pm kickoff
Contact: Matt Piner 07736 936436
1  
2 Matt Piner
3 Gary Jones
4 Jon Spinks
5 Laurie Gelhorn
6 Philip Zihler
7 Ayer Ozinel
8  
9 Joe Hooten
10 Rudy Gonzalez
11 Dan Summerton
12 Kyle Morris
13 Jack Morris
14  
AI £10 Match Fee

8th Team

Opposition: No Game.
Venue:
Meet:

9th Team

Opposition: Broomfield 5s – SAL Junior Novets Cup
Venue: The AP Racecourse, N22 7AX
Meet: 1.30pm @ ground / 3pm kickoff
Contact: Jon Gallaway  07792 911007
1 Alex Wood
2 Jon Gallaway (C)
3 Michael Richards
4 Dave Coleman
5 Imran Kahn
6 Reiss Fraser
7 Dan Kirby
8 Mackenzie Hadley
9 Tim Davies
10 Sam Gayton
11 Harry Pain
12 Emlyn Robbins
13  
14  
AI £10 Match Fee

10th Team

Opposition: No Game.
Venue:
Meet:

Vets

Opposition: Crouch End Vampires – League
Meet: 9am @ ground / 10am  kickoff
Venue: The AP Racecourse, N22 7AX
Contact: Martin Egan 07984 297582
1 Farhad Sahidi
2 Martin Egan (c)
3 Stewart Johnson
4 Adam Jenkins
5 Jason Smith
6 Uli Kanybekov
7 Liam Payne
8 Gareth Jandrell
9 James McEnhill
10 Niall Cassidy
11 Paul Morruzzi
12 Gary Jones
13 Doug Rice
14 Kieran Payne
15 Patrick McGlogan
16 Adrian Smith

 

 

© 1898 - 2019 Alexandra Park Football Club